مشاوره فوق تخصصی گیاهپزشکی

مرسین کشت دارای متخصصین زبده گیاهپزشک و تیم بازدید از مزارع، گلخانه و باغات شما هستند. لازم نیست تا یک باغدار و یا کشاورز حرفه ای باشید، مرسین کشت به باغچه های کوچک، باغ ویلاها و همچنین گلخانه های .کوچک سرزنی می کند و مشکلات گیاهپزشکی شما را حل می کنند
ما متخصصین حشره شناس، بیماری شناس، ویروس شناس، قارچ شناس و نماتد شناس را در تیم خود داریم و بسته به نوع نیاز شما از آنها کمک میگیریم.

حیطه فعالیت و بازدیدهای ما

مشاوران گیاهپزشکی مرسین کشت در استان های البرز، تهران و قزوین به صورت روتین بازدیدهایی در هفته دارند و معمولا در مناطق این استانها حاضر هستند. اما اگر نیاز به بازدید در استانی غیر از اینها داشتید نگران نباشید، با یک هماهنگی ساده تلفنی کارشناسان ما در منطقه شما حاضر و موضوع شما را ریشه یابی و برطرف می کنند.

فقط نگاه نمیکنیم…

تیم مشاوره گیاهپزشکی ما به معنی واقعی کلمه یک تیم است. گذشته از اینکه در محل بازدید مشاوره های ابتدایی به شما داده می شود، نمونه و شرایط خاص شما در جلسه مشاورین و متخصصین مطرح و تمامی کارشناسان روی آن نظر می دهند، نتیجه نهایی به شما ارسال می شود تا مطمئن باشید که مورد بیماری یا آفت شما به صورت کامل بررسی و ریشه یابی شده. فقط از همین طریق است که شما می توانید از ریشه کن شدن آفت و بیماری مطمئن شوید!

گیاهپزشکان به روز در آزمایشگاه های مجهز

ما نمونه های شما در صورت نیاز به آزمایشگاه خودمان برده و آزمون های تکمیلی را بر روی آن انجام می دهیم.
ما بایستی مطمئن باشیم تا مشاوره ما کاملا درست و بی نقص انجام می شود. اگر لازم باشد نمونه شما از نظر ژنتیکی نیز بررسی و در سطح مولکولی آزمون می شود. دستگاه های به روز ما، تیم ما را قادر می کنند تا با اطمینان در باره مشکل شما نظر داده و نسخه دقیق و کارامدی برای شما تجویز کنند. 
ما در این زمینه فوق تخصص هستیم! متخصصین ما دارای مقالات علمی متعدد در بهترین مجلات خارجی و موسسات پژوهشی هستند و بنابراین با کار علمی، دقیق و به موقع کاملاً آشنایی دارند.

مراحل مشاوره بعد از حضور در زمین شما

کارشناسان ما بعد از حضور و بررسی شرایط از شما اطلاعاتی می گیرند، نمونه هایی نیز توسط خود کارشناس از محل زمین شما دریافت و کار روی این نمونه ها آغاز می شود. 
مرحله اول ششتشوی نمونه های باغ شماست. ما میخواهیم تا عامل تخریب گر باغ، مزرعه و یا گلخانه شما را خالص کنیم و روی آن مطالعه دقیق تری داشته باشیم تا دقیقا به شما بگوئیم که مشکلتان چیست.
فراموش نکنید که تشخیص آفت و به خصوص بیماری با چشم مانند تشخیص سرطان با اندازه گیری فشار خون است. همینقدر سطحی و نامطمئن!

بررسی علائم و مطابقت با رفرنس ها

تشخیص علائم بیماری، آفات و کمبود ها به سادگی انجام نمی شود. بسیاری از این موارد شباهت فراوان به هم دارند. تجربه متخصصین ما در این زمینه بسیار کمک کننده است اما برای اطمینان بیشترعلائم مشکل شما پس از طبقه بندی و کد گذاری با منابع علمی مطرح، تطابق داده می شود تا چیزی از قلم نیافتد.

تهیه محیط های کشت اختصاصی

هر عامل بیماری در یک محیط خاص و بر روی یک ماده خاص رشد میکند. ما این محیط را به صورت مصنوعی فراهم کرده و عامل خسارتزای محصول شما را به صورت خالص شده کشت می کنیم. ساخت محیط های کشت مصنوعی از دیگر تخصص های مشاورین ما است. برای بررسی بهتر عامل خسارتزا نیاز به مقدار بیشتری از آن است که با کشت در آزمایشگاه انجام پذیر است.

رشد و کشت عامل خسارت

در این مرحله ما عامل خسارت زای زمین شما را به حدی رشد داده ایم که بتوانیم روی آن بررسی بهتر داشته باشیم. فقط وقتی مقدار مناسب از پاتوژن داشته باشیم می توانیم به شما بگوئیم که مشکل شما چیست. البته نگران نباشید گاهی با انجام توصیه های عمومی کار به کشت پاتوژن نمی رسد و شما از شر آفت و بیماری خود خلاص می شوید.

بررسی مولکولی

اگر آفت و بیماری زمین شما خیلی سمج باشد و برای شناخته شدن مقاومت کند، آخرین راهکار ما بررسی ژنتیکی و مولکولی آن است. ما در مرسین کشت نا امید نمی شویم. حتی شاید گیاه شما آلوده به یک بیماری جدید و نوظهور باشد که بایستی بررسی بیشتری برای آن انجام دهیم. به هر حال این آخرین مرحله ای است که انجام می دهیم . دستگاه های پیشرفته ما جواب آنالیزها را صادر و ما نتیجه، راه درمان دقیق و کم هزینه و راهکارهای جلوگیری از اتفاق افتادن مجدد این مشکل را به شما می گوییم و چیزی برای خود نگه نمی داریم.
شما بایستی تمام اطلاعات محصول خود را داشته باشید و این حق شماست!
خانهمقالاتفروشگاهمشاوره