بازدید گیاهپزشکی باغ ویلا در باغستان شهریار


بازدید گیاهپزشکی حرفه ای تیم ما 

بازدید گیاهپزشکی باغ ویلا در باغستان شهریار

گزارش بازدید باغ 

به درخواست باغدار، بازدید کلی از باغ ویلا به مساحت 1500 متر واقع در باغستان شهریار در خرداد ماه توسط کارشناس گیاهپزشک مجموعه مرسین کشت صورت گرفت. انواع درختان میوه از جمله گردو، سیب، گلابی، گیلاس، آلبالو، آلو، گوجه سبز و زردآلو در باغ کشت شده بودند. در نگاه اول عدم رعایت نظافت باغ مشهود می باشد. به دلیل عدم اجرای اصول باغداری مانند کود دهی نامناسب، عدم کنترل علف هرز و عدم کنترل موثر آفات و بیماریهای گیاهی بسیاری از درختان باغ آلوده به آفاتی مانند شته، سفید بالک، کرم برگخوار/ میوه خوار و بیماری پوسیدگی ریشه و دچار ضعف عمومی در اثر کمبود عناصر غذای ( تعداد کم میوه، ریزش میوه، ریزماندن میوه و علائم کمبود عناصر غذایی در برگها) بودند.

جهت بهبودی شرایط کلی باغ در مرحله اول، نظافت باغ، جمع آوری بقایای گیاهی و کنترل موثر علف های هرز توصیه گردید. در مرحله دوم برای کنترل آفات مشاهده شده در باغ یک برنامه سمپاشی موثر تنظیم و به باغدار پیشنهاد گردید. برای کنترل پوسیدگی ریشه در برخی از درختان میوه بایستی نحوه آبیاری (غرقابی سنگین) اصلاح گردد و آبیاری با حجم کمتر و فاصله زمانی کمتر انجام گیرد و برای درمان بیماری از قارچ کش های موثر در چندین نوبت آبیاری مورد استفاده قرار گیرد. جهت تقویت کلی درختان باغ و رفع کمبود عناصر غذایی برنامه غذایی کامل با توجه به شرایط درختان تنظیم و جهت اجرا به باغدار عزیز ارائه گردید.

👥👥 برای مشاوره تماس بگیر!! 2-09020091290📞 09360493388📞

👥 برای مشاوره گیاهپزشکی کلیک کن 👥

پیشنهاد میکنیم تا چنانچه نیاز به مشاوره بیشتری در این خصوص دارید به این صفحه (فرم) را تکمیل کنید و وقت مشاوره با گیاهپزشک را رزرو فرمائید. به شما اطمینان می دهیم که با مشاوره از متخصصین ما به بهترین نتیجه ممکن خواهید رسید.

یوسف پناهندهAuthor posts

دکتری تخصصی بیماری شناسی گیاهی yousef_panahandeh@yahoo.com متخصص تغذیه گیاهی و دفع آفات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمقالاتفروشگاهمشاوره
0